KP Polonia Bydgoszcz rocznik 2002 / 2003 - strona nieoficjalna

NASZA HISTORIA

Drogi czytelniku,

chciałbym Cię zaprosić do przeczytania kart historii, która zapisuje się od 2009 roku. Dotyczy ona chłopców, którzy zapragnęli zrealizować i spełnić swoje marzenia aby stać się piłkarzami.
We wrześniu 2009 r. wspólnie z rodzicami przybyli na stadion Chemika Bydgoszcz, aby poznać trenera Roberta Wysockiego i odbyć pierwszy trening. Od tego dnia mali piłkarze realizowali swój plan przez naukę podawania piłki, prowadzenia i strzały. Ten czas to wzajemne bycie i poznawanie się. To w końcu wyjazd na pierwszy turniej w 2010 roku do Gorzowa Wielkopolskiego. I tu niespodzianka, maluchy potwierdziły chęć i wolę walki. A jaka niespodzianka czekała na trenera Roberta Wysockiego? Lolki bo taki przydomek otrzymali od trenera zajęli II miejsce. Wielka to sprawa dla małych piłkarzy, tym bardziej że pojechali w daleki świat w niepełnym składzie. Rok 2011 pokazał jak wielka praca została wykonana przez cały zespół rocznika 2003 tj. sztab i chłopców. Muszę podkreślić, iż czas ten obfitował w wiele miłych chwil zarówno dla małych piłkarzy, sztabu jak i nas rodziców. Pod czujnym okiem trenera biorą udział w turniejach, gdzie zajmują miejsca na podium. W tym okresie pojawiło się wiele nagród indywidualnych. Cała drużyna to super mali piłkarze, którzy od nauki przeszli do czynu. Te małe i duże sukcesy przyczyniły się do pozyskania sponsorów, a dzięki nim chłopcy mogli się ubrać w nowe stroje. Dzięki sponsorom mogliśmy jako Chemik 2003 zorganizować I turniej w Solcu Kujawskim.
Oczywiście należy tu wspomnieć o rodzicach, którzy w dużym stopniu również nam pomogli. I to nie koniec niespodzianek. W 2012 roku Młode Strzelby Chemika biorą udział w turnieju międzynarodowym, gdzie zajmują III miejsce, ponownie posypały się nagrody indywidualne. Najważniejszą sprawą okazało się jednak uznanie w oczach kibiców - rodziców oraz trenerów innych drużyn. Uznanie to było uzasadnione, ponieważ mali Piłkarze Roberta Wysockiego grają widowiskowo i dojrzale mimo młodego wieku. Tu się czuje, że wszyscy tworzą zespół. Miło patrzeć na ich grę. W czerwcu Lolki wygrały finał bydgoski w rozgrywkach Deichmann Mini Mistrzostwa Europy 2012 i tym samym zostali reprezentacją Bydgoszczy i okolic w Finale Finałów w Trzebnicy. Zajęli tam trzecie miejsce. Piękny sukces maluchów i piękny doping rodziców (tatusiów, ponoć najgłośniejszy).
Jak Państwo zauważyliście dla takich chwil warto ciężko pracować. Od roku 2011 chłopcy mają organizowane obozy piłkarskie letnie i zimowe. Podczas jednego z nich pojawiła się telewizja, aby pokazać drużynę z trenerem, pracę i radość jaką niesie gra w piłkę nożną i przynależność do rocznika 2003.
Muszę także dodać, iż pisały o nas również media, nie tylko bydgoskie, ale innych miast. Mam nadzieje, że po przeczytaniu tej historii będziecie Państwo chcieli zobaczyć Małych Piłkarzy już nie Chemika a Polonii Bydgoszcz Rocznik 2003 w akcji. Na pewno się nie rozczarujecie, a wręcz przeciwnie, może będziecie chcieli zostać ich kibicami.

Początek roku 2013 to czas napięcia i obaw. Dochodzi do podjęcia bardzo ważnych decyzji dotyczących  ,,Lolków „  i sztabu szkoleniowego - zmiany klubu.

W tym czasie drużyna organizuje 2 turnieje. W pierwszym turnieju w Solcu Kujawskim nasi zawodnicy występują bez klubu (Strzelby I i II). Zajmując 5 miejsce, ale nie to jest ważne. Najważniejsze, że daliśmy radę wspólnie zorganizować turniej. Patronat nad turniejem obejmuje Burmistrz Solca Kujawskiego. I jak zawsze rodzice.

Następny krok, to skok do przyszłości tj .Polonii Bydgoszcz. Władze klubu przyjmują ,,Lolków '' ciepło i z radością. Pod nową banderą startujemy w następnym turnieju, organizowanym przez naszą drużynę (FIT -Max Cup 2013). Zajmujemy 2 miejsce. To oczywiście cieszy i zachęca do dalszej pracy trenera i dzieci.

I już w dobrych nastrojach, "Młodzi Poloniści 2003'' wyjeżdżają na turniej do BOŻEPOLA WIELKIEGO. Bardzo miłe chwile zapewnili organizatorzy wszystkim uczestnikom. Wycieczka nad morze, wielka pizza dla każdego piłkarza.
Oczywiście te przyjemności sprzyjały do tego, aby pokazać się z dobrej strony i zająć II miejsce.

Jak co roku nasza drużyna brała udział w Mini Mistrzostwach Europy Deichmann 2013.

Startowaliśmy jako Brazylia i Argentyna. Zespól Argentyny zajął 3 miejsce. Brazylia w swojej grupie 4 miejsce. Dobra gra wszystkich zawodników cieszy sztab szkoleniowy.

W czerwcu trener zabiera swoich podopiecznych do Gdyni na Międzynarodowy  Turniej ,,Baltic  Football  Cup 2013''

,,Lolki' zmierzyły się z wieloma bardzo dobrymi klubami.Grali jak zwykle do końca. Piękna chwila dla ,,MAŁYCH POLONISTÓW'', trenera Roberta, kierownika Piotra  i nas rodziców. Główna płyta Arki Gdynia do dyspozycji naszych i 3 innych zespołów. Po wygranej z zespołem z Łotwy, po rzutach karnych nasi wchodzą do finału. NASI W FINALE!!!!
Emocje sięgają ,,bezkresu''. Chłopcy do finału wychodzą z tunelu. Oprawa jak na finał Ligii Mistrzów. Oklaski dla Polonii u Unii Warszawa. Nasi w finale .Radość  ,lęk ,strach  co będzie  i jak będzie?
Dla kogo najwyższe podium? I udało się !!!!!!!!!!. Wygrywamy w finale z Unią Warszawa.

Chwile trudne do opisania. Te chwile przeżyli nasi Poloniści rocznik 2003, trener Robert, kierownik Piotr i my rodzice. WIELKIE ŚWIĘTO.

Tydzień później wyjazd na równie ważny turniej Matusiak Cup. I także wielka radość. Awans do Ligii europejskiej.

ciąg dalszy nastąpi ...

pon.